DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwa różańcowe: w Sławianowie po wieczornej Mszy św., w Skicu w środę po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w Kleszczynie w czwartek. W niedzielę w łączności z Mszą św. Dzieci, szczególnie pierwszokomunijne, i młodzież przygotowująca się do bierzmowania przychodzą odpowiednio w środę ze Skica, w czwartek z Kleszczyny i w piątek ze Sławianowa.

  2. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

  1. W niedzielę za tydzień w Skicu przypada odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi rektor z Górki Klasztornej, ks. Piotr Lipski MSF. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o g. 11.15 z procesją i ucałowaniem relikwii. Proszę o niesienie chorągwi i świec. Na Mszy św. odpustowej poświęcenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym. Msza św. w Sławianowie za tydzień będzie o g. 8.45.

  2. Także w przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

  3. Zapraszam do służenia przy ołtarzu dzieci od 1 klasy szkoły podstawowej.