DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Dziękuję za przygotowanie dożynek parafialnych. Za przygotowane wieńce, dary ofiarne i złożone ofiary.

 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości.

 3. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu.

 4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w tym roku i rodziców dzisiaj w niedzielę po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

 5. Tegoroczna X Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 24-25 października (czwartek/piątek). Będzie to pielgrzymka dziękczynna za peregrynację Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej.  Koszt 100 zł bez noclegu. Zapisy do 1 października.

 6. W czwartek i w piątek będzie montowany ołtarz główny z kościoła w Sławianowie. Odbiór komisyjny ołtarza będzie we wtorek za tydzień, 24 września.

 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności : Krystian Góra lat 40, zam. w Skicu, Bernard Turczyn 81 lat zam. w Kleszczynie. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…

 8. Zagadnienia na egzamin dla bierzmowanych:
  -Modlitwa Pańska,
  -Pozdrowienie Anielskie,
  – X Przykazań Bożych,
  -Główne Prawdy Wiary,
  -V Przykazań Kościelnych,
  -VII Sakramentów Świętych,
  -Skład Apostolski,
  -Grzechy Główne,
  -Dary Ducha Świętego i co one oznaczają,
  -Stacje Drogi Krzyżowej,
  -Warunki Dobrej Spowiedzi,
  -Imię i nazwisko Ks. Biskupa i nazwa diecezji,
  -Patron Parafii