DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Dziękuję za godne przygotowanie wsi i uroczystości Bożego Ciała. Mieszkańcom Sławianowa za udekorowanie wioski i jej posprzątanie, p. Elżbiecie Długołęckiej, kościelnemu Bogdanowi Arendtowi, organiście Wojciechowi Kuichowi, szafarzom, ministrantom i barbarkom, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, chłopcom i ich rodzicom, strażakom, pocztom sztandarowym, matkom różańcowym, Bractwu św. Barbary, rodzinom przygotowującym ołtarze, panom pomagającym księdzu, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i wszystkim, którzy wzięli udział w procesji. Bóg zapłać.

 2. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła w Sławianowie do środy po Mszy św. wieczornej, a w Skicu w środę po Mszy św. o g. 17.00. Poświęcenie wianków i ziół w poniedziałek w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela na wszystkich Mszach św.

 3. Wszystkie dziewczynki, szczególnie te, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii Świętej zapraszam do sypania kwiatów w czasie procesji Oktawy Bożego Ciała.

 4. W poniedziałek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte w Kleszczynie o g. 16.00, w Skicu o g. 17.00, w Sławianowie o g. 18.00.

 5. Nabożeństwo czerwcowe w Kleszczynie we wtorek po Mszy św. o g. 17.00.

 6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia w Kleszczynie o g. 16.00, w Skicu o g. 17.00, w Sławianowie o g. 18.00.

 7. W sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. jak w niedzielę. W Sławianowie nie będzie Mszy św. wieczornej.

 8. Księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa. „Prosimy, aby w niedzielę po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację +Święty Boże, Święty Mocny…+”. Czemu też i my zadość uczynimy.

 9. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składam serdeczne życzenia i zawierzam ojców opiece św. Józefa.

 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Przemysław Stachnik, st. wolnego, zam. w Szczerbinie, Karolina Ueberfluss, st. wolnego, zam. w Skicu, Mateusz Ziturus, zw. cywilnie, zam. w Kleszczynie, Ewelina Ziturus zd. Ruta, zw. cywilnie, zam. w Wysokiej, Łukasz Kleczewski, st. wolnego, zam. w Pile, Magdalena Tomczak, st. wolnego, zam. w Pile

 11. Będę nieobecny od czwartku 27 czerwca do środy 3 lipca. Jadę na własne rekolekcje. W razie nagłych spraw proszę udać się do ks. proboszcza ze Świętej. Tel. 67 263 65 42.