DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

  2. W piątek, 11 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte w Kleszczynie o g. 16.00, w Skicu o g. 17.00 i w Sławianowie o g. 18.00.

  3. W bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, wraz z pasterzami i wiernymi Kościoła w Polsce, zostanie odnowiony Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. Zgodnie z postanowieniem zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu tego dnia, ten sam gest powtórzą duszpasterze i wierni wszystkich parafii w Polsce.

  4. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

  5. Dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: p. Elżbiecie Długołęckiej, kościelnemu Bogdanowi Arendtowi, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, ich rodzicom, Barbarkom, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, pocztom sztandarowym, matkom różańcowym, Bractwu św. Barbary, panom pomagającym księdzu i niosącym baldachim, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie i wszystkim, którzy wzięli udział w procesji. Bóg zapłać.

  6. Spotkanie uczniów klas 6 i 7 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania będzie dzisiaj po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

  7. Będę nieobecny do soboty, 19 czerwca, za dwa tygodnie. W razie nagłych spraw proszę udać się do ks. proboszcza ze Świętej. Tel. 67 263 65 42.