DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Jest to święto nakazane. W polskiej tradycji uroczystość ta nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Msze św.: w Skicu o g. 9.00, w Kleszczynie o g. 10.00 i w Sławianowie o g. 11.00.

  2. We wtorek przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

  3. Trwa sierpień. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

  4. Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Częstochowy i Sandomierza dzisiaj po Mszy św. o 11.15 w Sławianowie.

  5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Tkaczyk, kawaler, zam. w Kleszczynie i Paulina Steć, panna, zam. w Kleszczynie oraz Adrian Góra, kawaler, zam. w Nowej Świętej i Iwona Nowakowska, panna, zam. w Nowej Świętej.

  6. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Stanisław Stefaniak, l. 57, zam. w Skicu. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.