JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. Dzisiaj, 22 listopada, przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego i odpust w Kleszczynie. Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi dziekan z Krajenki ks. Grzegorz Fabiszak. Będzie transmisja z tej Mszy św. w internecie, na stronie facebooka naszej parafii. Nie będzie procesji po Mszy św. Ze względu na odpust ulegnie zmianie porządek Mszy św. w niedzielę: w Skicu o g. 8.45, w Sławianowie o g. 10.00, a w Kleszczynie o g. 11.15.

  2. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

  3. Dziesiątka różańca za zmarłych w Sławianowie we wtorek i w piątek po Mszy św., w Skicu w środę, a w Kleszczynie w czwartek po Mszy św.

  4. Odpust św. Barbary, 4 grudnia, będzie tylko dla zaproszonych osób z Bractwa św. Barbary i rodzin barbarek.

  5. Ze względu na to, że po ponad 60 latach zepsuł się sejf. Dlatego zakupiłem nowy do kościoła w Sławianowie. Kosztował 2 349,30 zł. Dziękuję za pomoc w montowaniu sejfu panom: Bogdan Arendt, Zenon Marysiak, Remigiusz Dzioba, Tomasz Matuszak.

  6. Na cele remontowe w październiku zebraliśmy 5521 zł: w Skicu 1050 zł, w Kleszczynie 3095 zł, w Sławianowie 1376 zł: Buntowo wieś i wybudowanie 100 zł, Buntowo Gaj 320 zł, Kaczochy 210 zł, Sławianowo 746 zł. Bóg zapłać.

  7. Rozliczenie prac w kościele w Kleszczynie. Uległy awarii rozłączniki prądu w tablicy rozdzielczej, które zostały zareklamowane, postanowiliśmy wymienić na zabezpieczenia o większej mocy dopłata wyniosła 250 zł.   W kościele w Kleszczynie za renowację ławek, krzeseł, komody, stołu, półek oraz malowanie drzwi wyjściowych z zakrystii i wykonanie nowej tablicy ogłoszeń wraz z montażem zapłaciliśmy 3000 zł. Planowany remont w ramach reklamacji ścian bocznych w kościele w Kleszczynie został przesunięty na wiosnę.

  8. Są już do nabycia świece na stół wigilijny, w cenie 15 zł i małe w cenie 6 zł. Jest ich mniej niż dotychczas.