NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

 2. Dzisiaj święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

 3. Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa.

 4. W czwartek, 30 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną świętem Bożego Ciała. Msze Święte tego dnia: w Sławianowie o g. 8.45, w Kleszczynie o g. 11.15 i w Skicu o g. 12.15.

 5. Po Mszy św. o g. 8.45 w Sławianowie rozpocznie się procesja do 4 ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Zachęcam do udekorowania okien, i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Proszę o niesienie baldachimu, sztandarów i feretronów. Dziewczynki proszę o sypanie kwiatów. Dzieci które rok temu miały I komunię św. będą obchodzić tego dnia rocznicę. W tym roku proszę o udekorowanie terenu wokół kościoła mieszkańców Sławianowa.

 6. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła w Sławianowie w piątek, w sobotę i w niedzielę po Mszy św.

 7. Na wpisy do ksiąg budowlanych obiektów z naszej parafii wydałem 1200 zł. Takie wpisy muszą być dokonywane co roku.

 8. Nabożeństwa majowe: w Sławianowie po wieczornej Mszy św., w Skicu w środę po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 9. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 10. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę za tydzień po Mszy św. o g . 11.15 w Sławianowie.

 11. W Pile, w niedzielę za tydzień – 2 czerwca -, odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: Prawo do życia prawem człowieka. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 15.00 w parafii pw. Św. Rodziny o g. 16.00 przemarsz ulicami miasta. o g. 17.00 zakończenie marszu na wyspie.

 12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kacper Powalisz, kawaler, zam. w Kaczochach, Julia Małozięć, panna, zam. w Złotowie.

 13. Do wieczności odeszła Władysława Giers, nasza dawna parafianka. Pogrzeb odbył się w Sławianowie. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…