NARODZENIE PAŃSKIE

 1. Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel” – śpiewamy w refrenie psalmu i niech te słowa oraz radość nam towarzyszą w świętowaniu pamiątki narodzin naszego Pana. Zachęceni tymi słowami, dzielmy się prawdą, że narodził się nam Zbawiciel, Mesjasz, Pan. Dzielmy się tą wielką radością ze wszystkimi, których dziś spotkamy, życząc sobie wzajemnie, by Nowonarodzony nasz Pan i Odkupiciel opromieniał każdy dzień swoją obecnością, by nas umacniał i wspierał, by nam błogosławił i hojnie udzielał swojej łaski oraz wszelkiego dobra.

 2. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 7 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.

 3. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt składka przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

 4. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu.

 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Po Mszy św. o g. 11.15 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Ciebie, Boga, wysławiamy, Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Będziemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

 6. Do nabycia są kalendarze w cenie 20i misyjne w cenie 15. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży kalendarza misyjnego będą przekazane do Kazachstanu.

 7. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Częstochowy, sanktuarium w Gidlach, obozu w Auschwitz, kopalni w Wieliczce, sanktuarium w Łagiewnikach i Krakowa, od 19 do 23 sierpnia. Koszt pielgrzymki 1200 zł. Przy zapisie wpłata 400 zł. Zapisy do końca marca.

 8. Plan Kolędy. Pół godziny przed kolędą Msza św. w intencji mieszkańców odcinka kolędowego, oprócz soboty.

  Skic:

  Czwartek 28.12. od g. 15.00 od Borzych, bloki od nr 73, czworaki od nr 1

  Piątek 29.12. od g. 15.00 od Fryca do Cieślik

  Sobota 30.12. od g. 10.00 Kobylnik

  Wtorek 2.01. od g. 15.00 od Polański do Brząkała

  Środa 3.01. od g. 15.00 od Matuszyk do Brzeziński

  Kleszczyna:

  Czwartek 4.01. od g. 16.00 od Biernikowicz do Zawadzka

  Piątek 5.01. od g. 14.00 od Betscher do Wilczek