PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Od dzisiejszej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. W kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

 2. W tym tygodniu rozpoczyna się już spowiedź w dekanacie, dlatego zmianie ulegnie porządek Mszy św.

 3. Nasza spowiedź parafialna będzie w czwartek. W Kleszczynie o g. 16.30, w Skicu o g. 17.00 i w Sławianowie o g. 18.00.

 4. Droga krzyżowa w Sławianowie w piątek po Mszy św. o g. 18.00.

 5. W niedzielę za tydzień rozpoczniemy nasze rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Krzysztof Stankowski CSsR – redemptorysta. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, we wtorek i w środę w Kleszczynie o g. 16.00, Skicu o g. 17.30 i w Sławianowie o g. 19.00. W środę zbierane ofiary będą przeznaczone na potrzeby ewangelizacyjne rekolekcjonisty.

 6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę za tydzień po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

 7. Na cele remontowe w marcu zebraliśmy 8261 zł: w Skicu 1460 zł, w Kleszczyne 4315 zł i w Sławianowie 2486, w Sławianówko 150 zł, Buntowo Gaj 380 zł, Buntowo wieś i wybudowanie 750 zł, Kaczochy 240 zł, Sławianowo 966 zł. Bóg zapłać.

 8. Nasza diecezja zbiera, w czasie Wielkiego Postu, ofiary na szkołę na placówce misjonarza z diecezji bydgoskiej ks. Jakuba Szałka. Ofiary można składać do skarbonki w niedziele Wielkiego Postu.

 9. Szkolne Koła Caritas ze szkoły w Sławianowie i Kleszczynie, organizują zbiórkę żywności, środków czystości oraz starych ręczników na rzecz noclegowni w Złotowie do dzisiaj. Dary można złożyć w wystawionych pojemnikach w kościele. Zachęcam do udziału w tej zbiórce w ramach jałmużny wielkopostnej.

 10. Na ołtarzu św. Barbary wystawiony jest koszyk na ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 11. Organizuję wyjazd na Lednicę w sobotę 1 czerwca. Koszt wyjazdu ok. 60 zł. Zapisy u ks. proboszcza.

 12. Do nabycia u ministrantów jest książeczka, pomoc duszpasterska o Triduum Paschalnym czyli Wielki Czwartku, Wielkim Piątku i Wigilii Paschalnej w cenie 1 zł.

 13. Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej odbędzie o g. 14.00 dzisiaj w niedzielę, a także w sobotę i w niedzielę za tydzień.

 14. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Złotowa do Górki Klasztornej wyrusza w piątek 12.04. Msza św. o g. 22.00 w parafii WNMP.

 15. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Jan Budnick, l. 86, dawniej zamieszkały w Skicu. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Zdrowaś Maryjo…”.