PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”.

 2. W środę przypada odpust św. Barbary, patronki Bractwa św. Barbary i barbarek. Jest to jednocześnie rocznica nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W czasie Mszy św. odpustowej do Parafialnego Ruchu Religijnego Dziewcząt „Barbarek” zostaną przyjęte nowe członkinie. Można również zapisać się do Bractwa św. Barbary w tym celu będzie wyłożona księga. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Proszę o niesienie chorągwi i feretronów. Po uroczystości poczęstunek dla barbarek, ministrantów i ich rodziców w szkole. Msza św. odpustowa o g. 17.30. Wcześniej o g. 17.00, w ramach rocznicy Nawiedzenia obrazu, zaśpiewamy Godzinki ku czci Matki Bożej.

 3. Msze św. Roratnie w Sławianowie we wtorek i w piątek o g. 18.00, w Skicu w piątek o g. 17.00, a w Kleszczynie w czwartek o g. 17.00. Dzieci niech przyniosą lampiony, a dorośli i młodzież świece. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. ze spowiedzią i nabożeństwem: w Kleszczynie w czwartek o g. 17.00, w Skicu w piątek o g. 17.00, w Sławianowie w piątek o g. 18.00.

 5. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od g. 9.00.

 6. Na cele remontowe w październiku zebraliśmy 7320 zł: w Skicu 430 zł, w Kleszczynie 3840 zł, w Sławianowie 3050 zł: Buntowo wieś i wybudowanie 1130 zł, Buntowo Gaj 370 zł, Kaczochy 230 zł, Sławianowo 1220 zł, Sławianówko 100 zł. Bóg zapłać.

 7. W zakrystii można nabyć duże świece wigilijne w cenie 15 zł i małe w cenie 6 zł.

 8. Dzisiaj spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

 1. Szkolne Koło Caritas w ubiegłym tygodniu przeprowadziło zbiórkę na zakup prześcieradeł dla hospicjum św. Elżbiety w Złotowie. Zebrano 595,40 zł i w Bługowie 342,86 . Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Kleszczynie przekazała 100 zł. Za zebrane pieniądze zakupiono 45 prześcieradeł, które zostaną przekazane do hospicjum razem z zebranymi w szkołach w miesiącu listopadzie artykułami higienicznymi. Bóg Zapłać.

 2. Za tydzień zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 3. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym na Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

 4. We wtorek będzie zmieniany układ ołtarza głównego. W czwartek odbiór komisyjny ołtarza głównego po zmianie.