Menu
Categories
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
28 listopada 2020
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. To drugi rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”.

  2. W piątek przypada odpust św. Barbary, patronki Bractwa św. Barbary i Barbarek. Jest to jednocześnie 2 rocznica nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej naszej parafii. Odpust będzie tylko dla zaproszonych osób z Bractwa św. Barbary i rodzin barbarek. Nie będzie procesji po Mszy św.

  3. Msze św. Roratnie w Sławianowie we wtorek dla klas 1- 4 g. 18.00 i w czwartek dla klas 5 – 8 o g. 18.00, w Skicu w środę o g. 17.00, a w Kleszczynie w czwartek o g. 17.00. Dzieci niech przyniosą lampiony, a dorośli i młodzież świece. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Na początku Mszy św. nie będzie procesji.

  4. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.

  6. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od g. 9.00.

  7. Są już do nabycia poświęcone opłatki. Nie ma już świec na stół wigilijny.

  8. Do wieczności odszedł nasz dawny parafianin Tadeusz Gruenwald, zam. w Złotowie, wcześniej w Skicu, l. 67. Msza św. pogrzebowa będzie we wtorek o g. 10.00 w Sławianowie. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…

*