PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. ze spowiedzią i nabożeństwem: w Skicu w środę o g. 17.00 w Kleszczynie w czwartek o g. 17.00, w Sławianowie w piątek o g. 18.00.

  3. Chorych z komunią św. odwiedzę w piątek od g. 9.00.

  4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę za tydzień po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

  5. Na hospicja w naszej diecezji w Środę Popielcową zebraliśmy 255 zł. Bóg zapłać.

  6. Droga krzyżowa w Skicu w środę po Mszy św. o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. o g. 17.00, w Sławianowie w piątek po Mszy św. o g. 18.00. Gorzkie żale w niedzielę po Mszach św.

  7. Dekanalne spotkania kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się dzisiaj, 1 marca, w Krajence w kościele na rynku o g. 16.15. Trwać będą przez cały Wielki Post.

  8. Zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po naszej parafii. Dziękuję wszystkim którzy przyjęli do domu Matkę Bożą w jej wizerunku. Niech Maryja obdarzy te domy swoimi łaskami i wstawia się wszystkimi parafianami.