SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Poświęcenie aut z okazji wspomnienia św. Krzysztofa dzisiaj po wszystkich Mszach św.

  2. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

  3. We wtorek, 1 sierpnia, mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa z wystawieniem Najśw. Sakramentu z nabożeństwem do NSPJ z okazją do spowiedzi: w Skicu w środę po Mszy św. o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. o g. 17.00, w Sławianowie piątek o g. 18.00.

  5. Do chorych udam się w piątek od g. 9.00.

  6. Spotkanie z przedstawicielami niemieckiej diecezji z której wrócił nasz dzwon będzie w sobotę – 5 sierpnia. Na Mszy św. o g. 18.00 poświęcimy dzwon, a po Mszy św. będzie spotkanie w kościele na które zapraszam wszystkich chętnych. Na spotkaniu będzie tłumacz. Liczę na liczną obecność wiernych.

  7. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.

  8. Proszę o wpłatę ostatniej raty w wysokości 450 zł na pielgrzymkę do Częstochowy i Sandomierza.