ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa.

  2. W czwartek 31 grudnia przypada ostatni dzień roku kalendarzowego, wspomnienie św. Sylwestra. Podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy po Mszy św. o godz. 17.30, ze względu na obostrzenia sylwestrowe, będziemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Msza św. będzie już z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

  3. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. w Skicu, która będzie o g. 12.30. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

  4. Wizyty duszpasterskie, zwane kolędami, w tym roku nie odbędą się w dotychczasowej formie. Zapraszam parafian poszczególnych odcinków, zgodnie z wyznaczonym porządkiem, na Mszę świętą. Po Mszy świętej podejdę pod poszczególne domy i na zewnątrz odbędzie się modlitwa i błogosławieństwo domu. Rodziny, jeżeli będzie to możliwe, wychodzą na zewnątrz domu. W bloku kolęda będzie na korytarzu. Parafianie pozostają w swoich mieszkaniach i otwierają wszyscy razem drzwi swoich mieszkań na poszczególnych piętrach.

    Do domu wejdę tylko w przypadku zaproszenia na poczęstunek na koniec danego dnia kolędowego. Zaproszenia trzeba zgłaszać jeszcze przed kolędą. Nie ma obowiązku poczęstunku.

    Będę szedł z ministrantami. Padło już kilkukrotnie pytanie czy można składać ofiary. Ofiary składać można. Niektórzy już to zrobili. Można będzie także rezerwować Msze św. na przyszły rok.