ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 1. Dzisiejsze święto nasuwa temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

 2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Po Mszy św. o g. 11.15 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Ciebie, Boga, wysławiamy, Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 3. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. w Skicu, która będzie o g. 12.30. W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.

 4. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie – Trzech Króli. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławię kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

 5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego (wszak podczas całej oktawy, czyli od minionego poniedziałku do dnia jutrzejszego, przeżywamy święty dzień Narodzenia Pańskiego) oraz obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniam o pamięci, życzliwości i modlitwie.

 1. Do nabycia są kalendarze w cenie 20i misyjne w cenie 15. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży kalendarza misyjnego będą przekazane do Kazachstanu.

 2. Plan Kolędy. Pół godziny przed kolędą Msza św. w intencji mieszkańców odcinka kolędowego.

  Skic:

  Wtorek 2.01. od g. 15.00 od Polański do Brząkała

  Środa 3.01. od g. 15.00 od Matuszyk do Brzeziński

  Kleszczyna:

  Czwartek 4.01. od g. 16.00 od Biernikowicz do Zawadzka

  Piątek 5.01. od g. 14.00 od Betscher do Wilczek

 3. Proszę o nie częstowanie mnie słodkimi deserami.