SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dzisiaj przeżyjemy odpust parafialny ku czci św. Jakuba na Mszy św. o g. 11.15. Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi proboszcz parafii pw. św. Rocha w Złotowie ks. Jacek Salwa. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Proszę o niesienie baldachimu, sztandarów i feretronów.
  2. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  3. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny.
  4. Natomiast w sobotę, 29 lipca, przypada liturgiczne – na mocy decyzji papieża Franciszka – wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. W ich domu w Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni. Marta udzieliła Mu gościny, Maria wsłuchiwała się pilnie w Jego słowa, a Łazarz wyszedł z grobu na polecenie Tego, który upokorzył śmierć.
  5. Spotkanie z przedstawicielami niemieckiej diecezji z której wrócił nasz dzwon będzie w sobotę za dwa tygodnie – 5 sierpnia. Na Mszy św. o g. 18.00 poświęcimy dzwon, a po Mszy św. będzie spotkanie w kościele na które zapraszam wszystkich chętnych. Na spotkaniu będzie tłumacz.
  6. Zostały nam przyznane pieniądze wysokości 147 tysięcy zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont tynków na kościele w Sławianowie i renowację figur ze sceny ukrzyżowania na belce tęczowej.
  7. We wtorek, 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, przypada dzień imienin Biskupa Bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka. Tego dnia o godz. 18.00 w Katedrze św. Marcina i Mikołaja sprawowana będzie Eucharystia w intencji solenizanta.
  8. Proszę o wpłatę ostaniej raty w wysokości 450 zł na pielgrzymkę do Częstochowy i Sandomierza.
  9. Poświęcenie aut z okazji wspomnienia św. Krzysztofa będzie w niedzielę za tydzień po wszystkich Mszach św.
  10. Będę nieobecny do piątku. W razie nagłych spraw proszę udać się do Górki Klasztornej.