SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

  2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego.

  3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem, na znak pokuty, naszych głów popiołem: w Kleszczynie o g. 16.00, w Skicu o g. 17.00 i w Sławianowie o g. 18.00. Ofiara do puszek będzie przeznaczona na hospicja naszej diecezji.

  4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominam także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

  6. Droga krzyżowa w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. o g. 17.00, w Sławianowie w piątek po Mszy św. o g. 18.00. Gorzkie żale w niedzielę po Mszach św.

  7. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Częstochowy, sanktuarium w Gidlach, obozu w Auschwitz, kopalni w Wieliczce, sanktuarium w Łagiewnikach i Krakowa, od 19 do 23 sierpnia. Koszt pielgrzymki 1200 zł. Przy zapisie wpłata 400 zł. Zapisy do końca marca.

  8. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kleszczynie i w Sławianowie wraz z katechetką zwracają się z prośbą o wsparcie dwóch akcji charytatywnych, które przeprowadzane są w szkołach. Zbiórka koców oraz starej pościeli na rzecz ,,Bezdomnych oraz Myjni dla bezdomnych w Bydgoszczy” oraz akcji Zbiórki żywności długoterminowej dla potrzebujących seniorów. Dary można przynosić do szkół i złożyć w wyznaczonych miejscach do 10 marca.

  9. Będę nieobecny do wtorku – 13.02. W razie nagłych spraw proszę udać się do Górki Klasztornej.