TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

  1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

  2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

  3. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

  4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy 7 dzisiaj po Mszy św. o g. 11.15 w Sławianowie.

  5. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie we wtorek, 17 grudnia. Okazja do sakramentu pokuty w Kleszczynie o g. 16.30, w Skicu o g. 17.00 i w Sławianowie o g. 18.00. Przyjadą zaproszeni księża z dekanatu.

  6. Do chorych udam się we wtorek, 17 grudnia, od g. 9.00.

  7. Msze św. Roratnie w Sławianowie we wtorek o g. 18.10 i w piątek o g. 17.00, w Skicu w środę o g. 16.30, a w Kleszczynie w poniedziałek o g. 16.00. Dzieci niech przyniosą lampiony, a dorośli i młodzież świece. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu.

  8. Na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 616 zł. Bóg zapłać.

  9. W zakrystii można nabyć duże świece wigilijne w cenie 15 zł i małe w cenie 6 zł. Są również poświęcone opłatki.