TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

  1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

  2. Msze św. Roratnie w Sławianowie od wtorku do piątku o g. 18.00, w Skicu w środę o g. 17.00, a w Kleszczynie w czwartek o g. 17.00. Dzieci niech przyniosą lampiony, a dorośli i młodzież świece. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

  3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

  4. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

  5. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia.

  6. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Boże j naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

  7. W sobotę będą dodatkowe Msze św. z niedzieli: w Kleszczynie o 16.00 i w Skicu o g. 17.00.

  8. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki. Nie ma już świec na stół wigilijny.

  9. Dokonałem przedpłaty 5 tys. zł. na płytki terakotowe na posadzkę do kościoła w Sławianowie. Dzięki temu rozpoczęła się ich produkcja. Potrwa ok. 3 miesięcy.

  10. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Wawrzyniak, l. 87 zam. w Kleszczynie. Pogrzeb odbył się w Złotowie. Polećmy go miłosierdziu Boże. Zdrowaś Maryjo…