TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to ofiarujmy im dar modlitwy.

  2. Różaniec za zmarłych w Kleszczynie w czwartek po Mszy św., w Skicu i w Sławianowie w piątek po Mszach św.

  3. W niedzielę za dwa tygodnie, 26 listopada, przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego w którą przeżyjemy odpust w Kleszczynie. Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie wikariusz z Krajenki – ks. Dawid Sewruk. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Proszę o niesienie krzyża i sztandarów. Na Mszy św. poświęcenie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym. Ze względu na odpust ulegnie zmianie porządek Mszy św. w niedzielę za dwa tygodnie. Msza św. w Skicu będzie o g. 8.45, w Sławianowie o g. 10.00, a w Kleszczynie o g. 11.15.

  4. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Częstochowy, Sanktuarium w Gidlach, obozu w Auschwitz, kopalni w Wieliczce, sanktuarium w Łagiewnikach i Krakowa od 19 do 23 sierpnia przyszłego roku. Koszt pielgrzymki 1200 zł. Przy zapisie wpłata 400 zł.

  5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę za tydzień w Sławianowie po Mszy św. o g. 11.15. Proszę wziąć Pismo św.

  6. Do nabycia są kalendarze z Janem Pawłem II w cenie 20i misyjne w cenie 15 zł.

  7. Będę nieobecny od poniedziałku do środy. Uczestniczę w rekolekcjach w Górce Klasztornej. Mam obowiązek co roku uczestniczyć w takich rekolekcjach. W razie pogrzebu proszę kontaktować się ze mną.