TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele misyjne.

 2. Kończy się październik. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych w Sławianowie po wieczornej Mszy św., w Skicu w środę po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a w Kleszczynie w czwartek z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Dzieci, szczególnie pierwszokomunijne, i młodzież, szczególnie przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, ze Sławianowa, przychodzi w czwartek.

 3. Do chorych udam się w czwartek od g. 9.00.

 4. Prenumeratorów gazet proszę o wpłatę 72 zł za 4 kwartał.

 5. W kościele wyłożone zostały kartki do wymienianek. Na wymieniankach proszę napisać gdzie mają być odczytane.

 6. Przed nami pierwsze dni listopada i związane z nimi uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy przeżywali w piątek 1 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w sobotę 2 listopada. Proszę o segregację śmieci i wynoszenie śmieci do domów, aby obniżyć koszty ich usuwania przez parafię. Przez cały dzień będzie zbiórka do puszek na cmentarzu, na renowację cmentarza.

 7. Msze św. 1 listopada będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o g. 11.15 procesja z modlitwą za zmarłych na cmentarzu. Proszę o niesienie krzyża i chorągwi. Po procesji poświęcenie nowych pomników postawionych w tym roku. W sobotę 2 listopada procesja wokół kościoła po Mszy o g. 11.15.

 8. Proszę o uiszczenie opłaty cmentarnej za groby jeżeli upłynęło już 20 lat od śmierci, lub kolejne 20.

 9. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza oraz modlitwę za zmarłych i ofiarować go za zmarłych.

 10. W niedzielę 3 listopada przypada na naszą parafię wieczysta adoracja. Adoracja będzie w Sławianowie od g. 8.20 do g. 11.15. Plan adoracji od g. 8.20 do g. 9.00 Sławianowo, od g. 9.00 do g. 9.30 Buntowo wieś i wybudowanie, od g. 9.30 do g. 10.00 Buntowo Gaj, od g. 10.00 do g. 10.30 Kaczochy i Sławianówko.

 11. Dziękuję p. Chrystianowi Brzezińskiemu za załatwienie w gminie wyrównanie drogi prowadzącej na parking z tyłu cmentarza.