TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym.

  2. W niedzielę za tydzień, 26 listopada, przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą przeżyjemy odpust w Kleszczynie. Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi wikariusz z Krajenki – ks. Dawid Sewruk. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Proszę o niesienie krzyża i sztandarów. Na Mszy św. poświęcenie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym. Ze względu na odpust ulegnie zmianie porządek Mszy św. w niedzielę za tydzień. Msza św. w Skicu będzie o g. 8.45, w Sławianowie o g. 10.00, a w Kleszczynie o g. 11.15.

  3. Różaniec za zmarłych w Sławianowie w środę i w piątek po Mszy św. w Skicu w środę a w Kleszczynie w czwartek po Mszy św.

  4. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Częstochowy, sanktuarium w Gidlach, obozu w Auschwitz, kopalni w Wieliczce, sanktuarium w Łagiewnikach i Krakowa, od 19 do 23 sierpnia przyszłego roku. Koszt pielgrzymki 1200 zł. Przy zapisie wpłata 400 zł.

  5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania dzisiaj, w Sławianowie, po Mszy św. o g. 11.15. Proszę wziąć Pismo św.

  6. Do nabycia są kalendarze z Janem Pawłem II w cenie 20i misyjne w cenie 15 zł.