TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROK

  1. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe będą w Sławianowie we wtorek i w środę po wieczornej Mszy św., w Skicu w środę po Mszy św.

  2. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła przeżyjemy we wtorek, 29 czerwca. Msze św.: w Kleszczynie o g. 16.00, w Skicu o g. 17.00 i w Sławianowie o g. 18.00.

  3. W tym tygodniu przypada 1 piątek miesiąc. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa z okazją do spowiedzi w Skicu w środę o g. 17.00, w Kleszczynie w czwartek o g. 17.00, w Sławianowie w piątek o g. 18.00.

  4. Do chorych udam się w piątek od g. 9.00.

  5. Ks. Biskup podjął decyzję o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Zniesiona ona zostanie od poniedziałku 28 czerwca.

  6. W lipcu jest 10 wolnych intencji mszalnych w Sławianowie.

  7. Zbiórka podpisów za ustawą Stop LGBT będzie dzisiaj w niedzielę po Mszach św. przed kościołami. Potrzebny jest nr PESEL. Projekt ustawy mówi o przeciwstawieniu się atakom na wierzących, profanacjom, zakazem homomałżeństw i homoadopcji.

  8. Organizujemy pielgrzymkę autokarem do Lichenia i Kazimierza Biskupiego, w sobotę 11 września. Koszt wyjazdu 60 zł od osoby. Zapisy z wpłatą u ks. proboszcza do końca lipca. Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Michał Szwinkowski, kawaler, zam. w Zielonce i Justyna Grochowska, panna, zam. w Zielonceoraz Piotr Stasierowski, kawaler, zam. w Matyldzinie i Magdalena Tomasz zam. w Buntowie.

  10. Pamiętajmy o tym, iż mimo, że upalnie, na Najświętszą Ofiarę ubieramy się godnie i świątecznie. Mężczyźni – nie wypada przychodzić w krótkich spodenkach i bezrękawnikach. Kobiety – strój według etykiety ważnego spotkania.