WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

  1. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w niedzielę po każdej Mszy św., a w tygodniu: w Sławianowie we wtorek i w piątek po wieczornej Mszy św., w Skicu w środę po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

  2. W sobotę – 22 maja, odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Przeprowadzana jest ona co 5 lat. Porządek Mszy św. tego dnia jest następujący: g. 15.30 Msza św. w Kleszczynie z udzieleniem sakramentu bierzmowania, g. 16.45 Msza św. w Skicu z udzieleniem sakramentu bierzmowania, g. 18.00 Msza św. wizytacyjna w Sławianowie. Na Msze św. z bierzmowaniem wchodzi młodzież i rodzice. Na Mszę św. wizytacyjną wchodzą tylko ci którzy się do mnie zgłosili i są o tym powiadomieni. Można być na zewnątrz i przyjąć komunię św.

  3. Uroczystość I Komunii św. przeżyjemy w niedzielę za tydzień. Ulegnie zmianie porządek Mszy św. Msze św. tego dnia: w Kleszczynie o g. 8.45, w Skicu o g. 10.00 z I Komunią św. i w Sławianowie o g. 11.45 z I Komunią św. Do kościołów wchodzą tylko dzieci pierwszokomunijne i rodzice. Także można być na zewnątrz i przyjąć komunię św.

  4. Dziękuję rodzicom za posprzątanie kościołów przed uroczystościami.

  5. Dziękuję również wszystkim zaangażowanym za umycie okien na plebanii i uporządkowanie terenu wokół plebanii.

  6. Próba przed bierzmowaniem będzie w środę w Skicu po Mszy św. o g. 17.00.

  7. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Bronisława Szweda, l. 95, wcześniej zamieszkała w Skicu. Pogrzeb odbył się w Katowicach. Zmarł również śp. ks. Jan Broda, proboszcz w Bługowie i w Tłukomach w latach 1986 – 90. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…