ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

  2. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msza św. odpustowa w Górce Klasztornej o godz.12.00 . W tej Mszy św. i w procesji po Gaju tradycyjnie biorą udział dzieci pierwszokomunijne. Msze św. tego dnia: w Skicu o g. 17.00. i w Sławianowie o g. 18.00.

  3. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Jest to dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy

  5. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.

  6. Dzieci, które przyjęły I Komunię św., na rzecz dzieci na misjach, na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci zebrały 690 zł. Bóg zapłać,

  7. Rocznicę I Komunii dzieci z klas 4 przeżyją w Boże Ciało, 30 maja, na Mszy św. o g. 8.45 w Sławianowie.

  8. Nabożeństwa majowe: w Sławianowie po wieczornej Mszy św., w Skicu w środę, a w Kleszczynie w czwartek po Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

  9. Proszę o wpłatę drugiej raty na pielgrzymkę do Krakowa.

  10. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku proszę o udekorowanie terenu wokół kościoła mieszkańców Sławianowa. Ołtarze będą ustawione w tradycyjnych miejscach.