ZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  1. Odpust parafialny ku czci św. Jakuba Apostoła przeżyjemy w niedzielę za tydzień, 25 lipca. Mszy św. o g. 11.15 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi proboszcz ze Złotowa, Misjonarz św. Rodziny, ks. Kazimierz Świderski MSF. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Proszę o niesienie baldachimu, sztandarów i feretronów.

  2. Również w niedzielę za tydzień po Mszach Świętych pobłogosławię kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego 25 lipca, wspomnienia świętego Krzysztofa.

  3. Organizujemy pielgrzymkę autokarem do Lichenia i Kazimierza Biskupiego, w sobotę 11 września. Koszt wyjazdu 60 zł od osoby. Zapisy z wpłatą u ks. proboszcza do końca lipca. Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami i barbarki. Mogą zapisywać się wszyscy, także osoby spoza parafii.

  4. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku.

  5. Pamiętajmy o tym, iż mimo, że upalnie, na Najświętszą Ofiarę ubieramy się godnie i świątecznie. Mężczyźni – nie wypada przychodzić w krótkich spodenkach i bezrękawnikach. Kobiety – strój według etykiety ważnego spotkania.

  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Elżbieta Fertykowska, l. 92, zam. w Buntowie i Jadwiga Dura, l. 78, zam. w Sławianowie. Polećmy je miłosierdziu Bożemu. Zdrowaś Maryjo…